Welke chocolade moet ik gebruiken?

Vraag?

Welke chocolade moet ik gebruiken?

Chocolade advies

Chocolade drops

Oplossing

Chocolade uit de supermarkt prima geschikt voor het maken van een chocolademousse of chocoladesaus. Maar als je bonbons of decoraties van chocolade wilt maken, kun je beter opzoek gaan naar kwalitatief goede chocolade. Meestal is de chocolade vanuit de supermarkt erg dik als je deze smelt. Dit heeft te maken met het gebrek aan cacaoboter, dit is het duurste ingrediënt van chocolade. Je kunt deze los kopen en zelf toevoegen om de chocolade af te slappen. Zelf koop ik altijd zakken chocolade die ook in de bakkerij gebruikt worden (ook wel couverture chocolade genoemd). Deze chocolade is van betere kwaliteit, onder andere omdat er meer cacaoboter in zit. Bovendien krijg je het in druppelsvorm in plaats van repen, zodat je het gemakkelijker kunt afwegen. Ik koop vaak chocolade van het merk Callebaut. Als je gaat googelen, zie je dat er niet alleen onderscheid wordt gemaakt in de soorten puur, wit of melk, maar ook in vloeibaarheid. Dit zie je aan de hoeveelheid druppeltjes. Hoe meer cacaoboter de chocolade bevat, hoe vloeibaarder deze is. Erg vloeibare chocolade, is bijvoorbeeld geschikt om bonbons mee te maken of te gebruiken voor een chocolade fontein. Dikkere chocolade is bijvoorbeeld geschikt voor het maken van ganache, ijs of chocolademousse.

Misschien ook lekker!

Nougatine gebak met schuim
Gebak & Taart

Nougatine schuimgebak

Nougatine slagroomgebakjes een feest om naar te kijken en vooral om op te eten. Gemaakt met zelf gemaakte hazelnoten nougatine. Gebakken eiwitschuim met luchtig geslagen slagroom. Helemaal luchtig dus.

Bekijk workshop »
Cas' Appelgebak
Gebak & Taart

Appelgebak

Appels over? Maak dan deze heerlijke luchtige appieappelgebakjes. Een gezonde bodem gemaakt van volkorenmeel, afgewerkt met een luchtige frisse crème van mascarpone en roomkaas. Echt iets om je vingers bij af te likken.

Bekijk workshop »
Bonbons
Chocolade

Passievolle bonbon

“A chocolate a day keeps the doctor away!” Vooral als ze een passievrucht vulling hebben en netjes afgewerkt zijn. Voor de mensen die van uitdaging houden en iets nieuws willen doen is dit een uitdagend recept.

Bekijk workshop »